اخذ اقامت ترکیه

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخذ اقامت ترکیه

  همسایگی این دو کشور ، موجب نزدیکی فرهنگها و اقلیم ها به یکدیگر شده است.

  ترکیه ششمین مقصد گردشگری جهان محسوب میشود . اقتصاد این کشور روز بروز در حال رشد است و همچنین دانشگاههای این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستند.


  انواع اقامت ترکیه :

  اقامت ترکیه دو نوع میباشد. اقامت کوتاه مدت ترکیه ، اقامت بلند مدت ترکیه .

  نکته : گرفتن اقامت ترکیه با تولد امکان پذیر نیست.

  اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه :

  این اقامت شش ماهه و یا یکساله میباشد. عموما برای مواردی همچون تحصیل ، کار و توریستی صادر میگردد. معمولا بعد از ۵الی ۸ بار تمدید اقامت کوتاه مدت ترکیه میتوانید درخواست اقامت بلند مدت ترکیه را داشته باشید.

  روشهای دریافت اقامت کوتاه مدت ترکیه :

  ۱-اقامت توریستی از طریق اجاره ی ملک

  برای اینکار شما نیاز به اجاره نامه ی حداقل ۸ ماهه دارید که بایستی در نوتر مهر شود. همچنین بر روی یک اجاره نامه میتوان نام سه نفر را قید کرده و از این طریق برای سه نفر اقامت توریستی گرفت. قراردادهایی که نوتر نشده اند ، برای اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه معتبر نخواهند بود.

  ۲- راه اندازی کسب و کار

  شما با ثبت شرکت در ترکیه  و راه اندازی کسب و کار میتوانید اقامت کوتاه مدت دریافت کنید و بعد از ۵ سال میتوانید اقامت بلند مدت ترکیه را دریافت کنید.

  ۳- اقامت به جهت تحقیقات علمی

  این افراد بایستی مجوز لازم برای انجام تحقیقات علمی را دریافت کرده باشند تا بتوانند از این طریق به گرفتن اقامت کوتاه مدت ترکیه به جهت تحقیقات علمی اقدام کنند.

  ۴- شرکت در کارگاههای اموزشی و سمینارها

  برای گرفتن اقامت جهت شرکت در کارگاههای آموزشی و سمینارها ، فرد درخواست دهنده باید مدارک و اطلاعات لازم در خصوص محل برگزاری ، مدت زمان و محتوای آموزش را ارائه دهد .

  ۵- حضور در برنامه های بین المللی که توسط مراکز آموزشی کشور ترکیه برگزار میگردد.

  ۶- اقامت تحصیلی

  شما با ارائه ی مدارک لازم و معتبر پذیرش دانشگاه های ترکیه  میتوانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. گرفتن پذیرش از دانشگاهها متفاوت میباشد. مثلا شرایط پذیرش دانشگاههای دولتی با دیگر دانشگاهها فرق دارد.

  در مطلب مربوط به تحصیل در ترکیه در مورد این موضوع به تفصیل صحبت کرده ایم. میتوانید با مراجعه به این بخش اطلاعات کاملتری دریافت کنید.

  ۷- درمانی

  در این نوع اقامت فرد متقاضی باید فاقد بیماریهایی باشد که سلامت عمومی را تهدید میکند.

  ۸- شرکت در کلاسهای آموزش زبان ترکی ( مثل تومر)

  با ارائه ی مدرک ثبت نام و پذیرش در شعبات تومر برای آموزش زبان ترکی میتوانید درخواست اقامت کوتاه مدت ترکیه را دهید. در صورتیکه مدت آموزش کمتر از یکسال باشد مدت اقامت نمیتواند بیشتر از این مدت زمان باشد.

  ۹- شرکت در دوره های تخصصی ، تحقیقی ، آموزشی و کارآموزی

  ۱۰- اقامت از طریق خرید ملک

  اقامت ترکیه از طریق خرید خانه در ترکیه   ابتدا حداکثر دو ساله و بعد از آن حداکثر سه ساله تمدید میگردد. در نهایت شخص میتواند بعد از ۵ سال تمدید اقامت خود ، درخواست اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را داشته باشد. احتمال رد درخواست اقامت از طریق خرید ملک به هیچ عنوان وجود ندارد.

  ۱۱- ازدواج با یک شهروند ترک

  اگر شما با یک شهروند ترک ازدواج کنید بعد از ۳ سال میتوانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید. البته در این ۳ سال مسئولان مربوطه بررسی خواهند کرد تا از صحت و حقیقی بودن ازدواج شما مطمئن گردند. در صورتیکه ازدواج صوری باشد اقامت دائم به شما داده نمیشود.

  ۱۲- اقامت از طریق استخدام

  اگر یک شرکت ترکیه ای شما را استخدام کند ، میتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. با توجه به اینکه معمولا این نوع قراردادها یکساله بسته میشود اقامت شما نیز یکساله خواهد بود ولی با تمدید قرارداد میتوانید اقامت خود را نیز تمدید کنید.

  در مورد اقامت از طریق استخدام میتوانید مطالب مربوطه را در این سایت مطالعه فرمایید

  مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت کوتاه مدت :

  ۱-بیمه نامه ی معتبر یکساله ( قیمت این بیمه بسته به سن و نوع بیمه متفاوت است ولی عموما متوسط ۲۰۰ تا ۵۰۰ لیر برای هر شخص در نظر بگیرید. همچنین اشخاص بالای ۶۵ سال و زیر ۱۸ سال معاف میباشند.)

  ۲- اجاره نامه ی رسمی و نوتر شده ( اجاره نامه که در املاک بسته شده را به نوتر میبرید. هزینه ی این مورد تقریبا ۱۲۰ لیر میباشد. )

  ۳- تکمیل فرم راندوو (قرار ملاقات ) در سایت رسمی اداره مهاجرت و پرینت تاریخ راندوو.

  ۴- قرارداد برق یا گاز بنام شده(با در دست داشتن اجاره نامه به اداره ی گاز یا برق مراجعه میکنید و قرارداد را بنام خودتان میزنید.)

  ۵- اصل و کپی پاسپورت ( همچنین کپی از صفحه ای که آخرین مهر ورود زده شده است )

  ۶- ۴ قطعه عکس

  ۷- گرفتن ورگی نوماراسی ( با مراجعه به اداره ی ورگی و با ارائه ی پاسپورت و آدرس محل سکونت خود ورگی نوماراسی را دریافت میکنید.)

  ۸- پرداخت ۸۰ دلار برای حق خاک و نیز ۷۲ لیر برای کارت اقامت

  این مدارک برای گرفتن اقامت ضروری بوده و بایستی برای روز راندوو آماده گردند.البته مبلغ ۸۰ دلار و ۷۲ لیر بعد از روز راندوو پرداخت خواهد شد.

   منبع : اقامت ترکیه 


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 19 خرداد 1398 ساعت: 15:34
  بازدید : 18

  صفحات وب