کربوهیدرات ها

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  کربوهیدرات ها

  هنگامی که شما از کلمه "کربوهیدرات ها" فکر می کنید، اولین تصویری که ممکن است در سر شما ظاهر شود ممکن است یک کاسه ماکارونی، یک سیب زمینی پخته شده یا یک برگ برنج باشد. و شما حق دارید با این وجود، غذاهای دیگری وجود دارد که حاوی کربوهیدراتهایی هستند که ممکن است واضح نباشد. اینها شامل غذاهای مغذی مانند میوه، لبنیات و حبوبات و همچنین غذاهایی با ارزش غذایی کمتری مثل بیسکویت، کیک و لوبیا هستند.

  کربوهیدرات ها بیشتر از مواد غذایی هستند که می خوریم. به عنوان مثال، میوه ها حاوی فروکتوز کربوهیدرات و گلوکز هستند، لبنیات دارای لاکتوز است، سیب زمینی دارای نشاسته است، و این فهرست ادامه دارد. کربوهیدرات توسط بدن به قند ساده تجزیه می شود. این قندها در جریان خون گردش می کنند و توسط سلول های بدن برای انرژی استفاده می شوند. مغز همچنین از یکی از این قندهای ساده (گلوکز) به عنوان منبع انرژی اولیه خود استفاده می کند. به همین دلیل است که کودکان به کربوهیدرات ها نیاز دارند تا در طول روز هشدار و فعال باشند.

  کدام غذاها حاوی کربوهیدرات هستند؟

  بسیاری از غذاها حاوی کربوهیدرات هستند، اما برخی از غذاها غنیتر از سایر مواد مغذی هستند. از آنجایی که کربوهیدرات ها به صورت یکسان توسط بدن مورد درمان هستند، مهم است که غذاهای کربوهیدرات را انتخاب کنید که حاوی مواد مغذی دیگری نیز هستند. این تضمین می کند بدن به سادگی با شکر تهیه نمی شود، بلکه با سایر مواد مغذی که نیاز به عمل دارد.

  بیایید نگاهی به غذاها در صفحه راهنمای غذای سالم استرالیا بدانیم:

   

  AGTHE

  دانه ها، نان و غلات
  هنگام انتخاب کربوهیدرات ها به شکل نان، هنگام انتخاب این محصولات همیشه انتخاب فیبر بالا و گزینه های کم GI را انتخاب کنید زیرا آنها ارزش غذایی بیشتری را تامین می کنند و بچه ها را برای مدت طولانی تر نگه می دارند.

  سبزیجات
  سبزیجات نشاسته ای از قبیل سیب زمینی، ذرت، پشته، پیاز، سیب زمینی شیرین و کدو تنبل شامل کربوهیدرات هستند و همه مواد مغذی هستند که حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی هستند. به علاوه، آنها منبع خوبی از فیبر هستند.

  حبوبات / لوبیا

  حبوبات یک منبع عالی از پروتئین، ویتامین B، آهن و فولات هستند. آنها دارای GI پایین هستند، نگهداری کودکان برای مدت طولانی. نمونه هایی از حبوبات شامل لوبیای کریستالی، نخود و عدس می باشد.

  میوه
  تمام میوه ها شامل کربوهیدرات ها، به شکل فروکتوز و گلوکز هستند. خوردن میوه بدن شما را نه تنها کربوهیدرات، بلکه همچنین سود غذایی دیگر ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر غذایی حاوی میوه را فراهم می کند.

  لبنیات
  محصولات لبنی حاوی یک کربوهیدرات به نام لاکتوز هستند. این محصولات غنی از مواد مغذی هستند که کلسیم و پروتئین را به رژیم غذایی بالا می رسانند.

  غذاهای "اضافی" (گاه به گاه)
  کیک، شیرینی، کیک، دونات، چیپس، شیرینی، شیرینی و تمام نوشیدنی های شیرین حاوی کربوهیدرات هستند. اینها غذاهای فقیر مغذی هستند زیرا آنها بسیاری از مزایای تغذیه ای را ارائه نمی دهند و انرژی زیادی دارند (کیلوجول)، چربی، قند و سدیم.

  شاخص گلیسمی (GI)

  GI اندازه گیری میزان افزایش قند خون بعد از خوردن غذای خاص است. این فقط می تواند در مواد غذایی حاوی کربوهیدرات اندازه گیری شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد GI، ما می بینیم که غلات ما، صفحه نان و غلات.

  پس چه باید کودکان بخورند؟

  کودکان برای خوردن انواع غذاهای حاوی کربوهیدرات مغذی برای یک رژیم سالم و متعادل غذا می خورند. مفید است که بیشتر از مواد غذایی GI پایین، حبوبات، میوه ها و سبزیجات، لبنیات بخورید. دانه های کل دانه و نان را انتخاب کنید زیرا این فیبر ها، فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی بیشتر و حاوی قندهای طبیعی بیشتری هستند.

  کودکان همچنین باید مواد غذایی و نوشیدنی حاوی مقادیر زیاد قند اضافه را محدود کنند. شیرینی، محصولات پخته، شیرینی، نوشیدنی های نوشیدنی و بسیاری از غذاهای میان وعده اغلب با شکر افزوده، انرژی اضافی و کمبود مواد مغذی مفید را تامین می کنند. یافته های پژوهش ملی تغذیه و فعالیت های جسمانی کودکان در سال 2007 نشان داد که کودکان بیش از این از غذاهای اضافی به جای کربوهیدرات سالم استفاده می کنند. توصیه می کنیم محدود کردن مصرف این غذاهای اضافی را تنها با خوردن آنها گاهی اوقات.


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 14:13
  بازدید : 15

  صفحات وب