تفاوت قهوه ترک، فرانسه، اسپرسو و دمی

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  تفاوت قهوه ترک، فرانسه، اسپرسو و دمی

  ببینید همه قهوه هایی که نوش جان می کنیم از همان دانه قهوه خام که بعدها برشته و آسیاب شده، درست می شوند. این یعنی قهوه ها با هم فرق نمی کنند! اما کجا با هم فرق دارند؟ تفاوت در شیوه تهیه قهوه هاست که نوشیدنی های مختلف را ایجاد می کند.
   
  تفاوت قهوه ترک ،فرانسه و اسپرسو در چیست؟
  قهوه ترک:
  به شیوه ای از تهیه قهوه گفته می شود که برای استفاده از این شیوه باید قوانینی را رعایت کنید. برای مثال شما می خواهید یک فنجان قهوه ترک نوش جان کنید پس باید شرایط آن را نیز از لحظه خرید محصول رعایت کنید!
   
  ایبریک و قهوه ترک قهوه ترک را فقط با قهوه جوش تهیه کنید
  برای تهیه قهوه ترک باید درخواستتان را با عنوان قهوه ترک مطرح کنید تا به شما قهوه ای با رست یا برشتگی روشن و درجه آسیاب بسیار ریز (مثل آرد) داده شود حالا که قهوه را خریداری نموده اید باید با استفاده از قهوه جوش یا ایبریک آن را درست کنید. اگر این فیلترها را رعایت کنید نوشیدنی نهایی قهوه ترک می شود که طعم، عطر، رنگ و ... آن کاملا از قهوه فرانسه جداست. می توانید در این مطلب به طور کامل با تهیه قهوه ترک و خصوصیاتش بیشتر آشنا شوید.
  البته آیین نوشیدن، نوع و سایز فنجان و ... آن هم با قهوه فرانسه تفاوت دارد.
   
  اما قهوه فرانسه:
  حالا می خواهید قهوه فرانسه نوش جان کنید. قهوه تان را با عنوان قهوه فرانسه خریداری کنید، میزان برشتگی یا رست  این قهوه معمولا ملایم است اما در این مورد سوال دیگری نیز بوجود می آید و آن هم نوع دستگاهی است که می خواهید با آن، قهوه را تهیه کنید با فرنچ پرس یا دستگاه قهوه ساز چون نوع دستگاه بر میزان درجه آسیاب دانه تاثیر می گذارد پس دانه باید متناسب با فرنچ پرس یا دستگاه قهوه ساز آسیاب شود.
   
  قهوه فرانسه و فرنچ پرس در اصل اگر قهوه را با فرنچ پرس تهیه کنید قهوه تان، فرانسه می شود
  برای مثال قهوه تان را می خواهید با فرنچ پرس تهیه کنید. پس قهوه ای با درجه آسیاب درشت دریافت کنید.
  خب! برشتگی یا رست ملایم، درجه آسیاب درشت و در نهایت تهیه قهوه با فرنچ پرس. حالا با رعایت این شرایط، قهوه تان، قهوه فرانسه نام می گیرد.
  گاهی ممکن است سوال دیگری در رابطه با درجه رست آن هم بوجود بیاید. مثلا درجه رست قهوه تان کمی تیره تر باشد یا نه کمی روشن تر.
  منبع:coffeestore

  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : شنبه 28 ارديبهشت 1398 ساعت: 15:28
  بازدید : 19

  صفحات وب