چطور قهوه ترک درست و سرو کنیم

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  چطور قهوه ترک درست و سرو کنیم

  ترکیه که به مرکز قهوه در دنیا شهرت دارد، کشوری که با تاریخ کهن و زندگی مدرن امروزی اش گره خورده و قطبی مهم برای دوست‌داران سفر و گردشگری می باشد. مهم نیست که به ترکیه سفر کرده اید یا خیر، در هر دو حالت حتما آوازه طعم دلنشین قهوه ترک به گوشتان خورده است. قهوه، یکی از سوغاتی های خوب ترکیه است که در سراسر دنیا پیدا می شود؛ اما چیزی که نمی توان در هیچ کجا به جز ترکیه تجربه کرد، طعم واقعی قهوه ترک است که از سرو و دم کردن درست قهوه حاصل می‌شود.

  با درست کردن یک قهوه ترک عالی سنت و فرهنگ ترکیه را به خانه بیاورید. قهوه های با کیفیت ترک را می توانید در فروشگاه های داخل کشور هم پیدا کنید؛ اما اگر قصد سفر و خرید تور ترکیه را دارید، به هنگام بازگشت، خرید سوغات قهوه تازه ترک را فراموش نکنید.

  در ادامه با چگونگی سرو و درست کردن قهوه خوشمزه ترکی آشنا خواهید شد. پیش از اینکه برای درست کردن قهوه ترک آماده شوید، بهتر است کمی در رابطه با سنتی که در پشت آن نهفته شده بیشتر بدانید، چراکه درست کردن قهوه ترک با دانستن تئوری و سنت آن شروع می شود.

   

   

  سرو قهوه در ترکیه
  در ترکیه، زمانی که به خانه بومیان می روید، اولین چیزی که به شما تعارف می شود، یک فنجان قهوه است.  باید گفت که رد کردن این قهوه اصیل از اشتباهاتی‌ست که نباید در طول سفر به ترکیه انجام بدهید. اگر شانستان خوب باشد، سپس درباره‌ی نوع قهوه از شما سوال خواهد شد، جواب این سوال مربوط به اندازه شیرینی قهوه شماست. اگر این سوال را با کلمه‌ی " ساده " پاسخ دهید یعنی بدون شکر میل می کنید، اگر بگویید قهوه " آز شکر " یعنی قهوه  کم شکر (۱ الی ۲ قاشق چای خوری شکر) میل می کنید و اگر بگویید "شکری"  همانطور که از نامش پیداست یعنی قهوه با شکر زیاد (۳ الی ۴ قاشق چای خوری) می‌خواهید. برای آشنایی با کلمات کاربردی زبان ترکی استانبولی می توانید به صفحه کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی رجوع کنید.

  قهوه ترک چه در کافه های مشهور استانبول، چه در کافه‌های نزدیک به اماکن دیدنی معروف ترکیه و چه در منزل اهالی محلی ترکیه همراه با آب سرو می شود به این معنا که پیش از آغاز کردن قهوه‌ی خود باید یک جرعه آب سرد بنوشید. یک جرعه از آب قبل از نوشیدن قهوه به شما اجازه می دهد تا مزه خالص و کامل قهوه ناب ترکی را حس کنید. بیشتر مردم ترکیه قهوه را همراه با باقلوای خوشمزه ترکیه، شکلات و یا شیرینی نوش جان می کنند. 

  جالب است بدانید که در ترکیه هم همانند ایران، اولین فنجان قهوه به نشانه احترام به مسن ترین مهمان داخل اتاق تعارف می شود و رعایت نکردن این موضوع نشان دهنده بی توجهی فرد به بزرگ ترهاست.

  به این دلیل که قهوه ترک بسیار گیراتر از قهوه های آماده دیگر موجود در بازار است، معمولا نوشیدن بیشتر از یک فنجان مرسوم نیست. 

  درست کردن قهوه ترک با قهوه جوش از صفر تا صد 

  منبع:.thedreamturkey.


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1398 ساعت: 13:57
  بازدید : 16

  صفحات وب