کلسیم

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  کلسیم

  کلسیم معدنی است که در غذاها، مخصوصا لبنیات یافت می شود و در استخوان ها و دندان ها در بدن ما ذخیره می شود. این امر برای رشد و توسعه کودکان و نوجوانان ضروری است زیرا با حفظ استخوانها و دندانهای قوی و همچنین کمک به انقباض عضلانی، تحریک عصبی و تنظیم فشار خون، ضروری است.

  چرا بچه ها نیاز به کلسیم دارند؟
  استخوان های ما را می توان به عنوان "بانک کلسیم" مشاهده کرد. اگر کلسیم ذخیره نشود، از استخوان خارج می شود تا در مناطق دیگر بدن استفاده شود. اگر این اتفاق می افتد، در طول زمان استخوان ها می توانند ضعیف و شکننده شوند که ممکن است منجر به پوکی استخوان شود.

  مقدار کلسیم جذب شده به استخوان های ما وابسته به مقدار کلسیم است که ما می خوریم و چقدر ویتامین D ما دریافت می کنیم. ویتامین D برای جذب کلسیم ضروری است و عمدتا از طریق نور خورشید به دست می آید. همچنین می تواند در مقادیر کمی در غذاها مانند ماهی و زرده تخم مرغ یافت شود. بسیاری از غذاها در حال حاضر با ویتامین D غنی می شوند. در استرالیا، این شامل مارگارین، نان، غلات صبحانه، شیر و ماست و آب می باشد.

  بررسی ملی تغذیه ای استرالیا نشان داد که 77 درصد از دختران و 64 درصد پسران 12 تا 15 ساله نیازمندی روزانه کلسیم را دریافت نمی کنند. این امر می تواند سلامت استخوان ها و پوکی استخوان را بعدا در زندگی منجر شود. در استرالیا، پوکی استخوان در حال حاضر بر روی یک زن و دو مرد و در مردان بالای 60 سال تأثیر می گذارد.

  چگونه کودکان می توانند نیازهای کلسیم خود را برآورده کنند؟
  در استرالیا، غذاهای لبنی منبع اصلی کلسیم ما هستند. کودکان زیر 8 سال نیاز به 1/2 تا 2 جایگزین برای لبنیات و لبنیات دارند و کودکان و نوجوانان سالخورده نیاز به 2½ تا 3½ روز در روز دارند. از 12 تا 14 سال برای دختران و 13 تا 15 سال برای پسران، افزایش سریع رشد استخوان، نیاز به مقدار بالایی از لبنیات / جایگزین وجود دارد. یک شیر 250 میلی لیتر شیر، یک فنجان ماست 200 میلیگرم (بیشتر از خردهفروشی 150 تا 170 گرم) و 2 پنیر پنیر (40 گرم) همه نمونههایی از یک لبنی است. اگر لبنیات را مصرف نکنید و انتخاب کنید که یک جایگزین مصرف کنید، اطمینان حاصل کنید که حداقل 100 میلی گرم کلسیم در هر 100 میلی لیتر (پانل اطلاعات مواد مغذی را بررسی کنید).


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 13:57
  بازدید : 15

  صفحات وب