راههای تقویت آنتن موبایل

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  راههای تقویت آنتن موبایل

  رفع مشکل آنتن دهی موبایل
  رفع مشکل آنتن دهی موبایل در برج ها ، از معضلاتی که در برج ها وجود دارد ، عدم ارتباط موثر می باشد و بیشتر با ضعف آنتن دهی در این مناطق روبه رو هستیم . دو عامل برای قطع ارتباط در این نوع ساختمان ها وجود داردبرای تقویت انتن موبایل و رفع مشکل انتن دهی در برج ها  در ادامه مقاله توضیح مختصری خدمتتان ارائه می شود .
   

  پدیده  پینگ  پنگ: دریافت همزمان امواج از چندین ایستگاه فرستنده موبایل، در این حالت در صورت تماس موفق ارتباط بلافاصله قطع میگردد. این مشکل معمولا در طبقات بالای  ساختمان های بلند مرتبه رخ می دهد.
  پدیده تداخل : دریافت امواج هم فرکانس از ایستگاه های دور ، در این حالت ارتباط با کیفیت پایین برقرار شده  و امکان قطع آن وجود دارد. این مشکل در مناطق با پستی و بلندی جغرافیائی رخ می دهد.


  HAND OVER چیست؟

  نقاط HAND OFF  یا HAND OVER:
  یکی گوشی هنگام مکالمه ممکن است چندین بار handover  شود که منطقه مرزی بین سلول ها را GSM می گویند. 
  یکی از دلایل handover  شدن دستگاه به دلیل نزدیک بودBTS  های می باشد ( جابجا شدن بین آنتن ها) در این نقاط تمرکز تشعشاع بیشتر می شود و با این روش هر آنتن 1 کیلومتر بیشتر برد ندارد به جای آنکه 10 کیلیومتر برد داشته باشد.
  ابن رویداد که دست به دست شدن Mobile Signal  از یک BTS به BTS دیگر است وقتی اتفاق می افتد که:
  1LEVEL- سیگنال دریافتی MS از BTS از حد مجاز آن کمتر باشد Rx Level
  2-کیفیت سیگنال دریافتی MS از BTS از حد مجاز آن کمتر باشد RX Quality
  3-فاصله MS از BTS از مجاز زیاد شود Timing Advance
  هنگامی که سینگالی که از پشت سر سینگال دیگر می آید و بو نوعی می توان گفت قوی تر می باشد در آن صورت سبنگال قوی تر  (در حالتی که از چند ایستگاه سیگنال دریافت می شه مثل داخل شهر ها) سوئیچ خواهد کرد به این عمل handover می گویند و در چند نانو ثانیه رخ می دهد و برای انسان قابل تشخیص نیست .

  چهار نوع Handover داریم  که بدین صورت تعریف می گردد :
  1-حالت اول، کوچکترین نوع H.O است وقتی که MS در داخل bts،  Trafic Channel  را تغییر می دهد در این هنگام پخش سیگنال ، دچار نویز شدید می شود کیفیت صدا پایین آمده و برای جلوگیری از نویز و توسط BTS این H.O انجام می شود.


  2-بطور مداوم MS و BTS کیفیت رادیویی را بین یکدیگر اندازه گیری کرده و BTS آنرا کنترل می کند و وقتی که MS از BTSدور میشود قدرت ان نیز کم شده در نتیجه کیفیت صدا پایین امده و BTS دستورH.O را به MS صادر می کند پارامتر های زیادی برای H.O وجود دارد که توسط BSC کنترل و فرمان داده می شود .
   
  3-به دلیل محدودیت ظرفیت BSC که تعداد محدود BTS را ساپورت می کند , وقتی که MS درخواستH.O  صادر می کند اگر BTS در محدوده یک BSC دیگر باشد , NSS برای کاهش و انتقال ترافیک بهBSC دیگر عمل H.O را به BTS مربوطه دستور می دهد .

  4-بزرگترین نوع H.O در شبکه GSM است وقتی که MS در یک MSC تقاضای H.O نماید ولی BTSدرخواست شده در MSC دیگری باشد اتفاق می افتد .

  منبع : وبسایت آنتن کالا


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 30 دی 1397 ساعت: 16:36
  بازدید : 22

  صفحات وب