نوشیدنی های غیر الکلی و نوشیدنی رژیمی

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  نوشیدنی های غیر الکلی و نوشیدنی رژیمی

  هنگامی که به نوشیدنی ها می آید، کودکان باید به طور مرتب آب آشامیدنی مصرف کنند. با این حال، بسیاری از نوشیدنی های دیگر در بازار وجود دارد، از جمله نوشیدنی های نوشیدنی که به نظر می رسد از آب بیشتر باشد.

  یک مطالعه منتشر شده در مجله بهداشت عمومی ایالات متحده نشان داد که بیش از نیمی از کودکان استرالیا در سن 5 تا 16 ساله یک یا چند نوشیدنی نوشیدنی در روز مصرف کرده اند! این به مراتب بیش از حد است، زیرا یک بطری نوشابه حاوی 600 میلی لیتر حاوی هیچ ارزش غذایی نیست، حدود 900 کیلو وات و 13 قاشق چای خوری شکر اضافه شده است.

  در حالی که بدن نیاز به قند دارد، مصرف بیش از حد می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و افزایش وزن را افزایش دهد. این نیز نگرانی است اگر این نوشابه های مغذی جایگزین مصرف مواد غذایی از پنج گروه غذایی می شود. در حالی که می توان کیلوژول کمتر و شکر را در انواع مختلف رژیم غذایی اضافه کرد، هنوز می توانند به سلامت استخوان و دندان ها آسیب برسانند، زیرا آنها کاملا اسیدی هستند. نوشابه های گازدار نباید انتخاب نوشیدنی روزمره باشند. اگر همه آنها را برای موارد خاص نگه دارید، آنها را نگه دارید.

  سلامت استخوان
  کلسیم یک ماده مغذی حیاتی است، مخصوصا برای کودکان در مراحل اولیه کودکی که استخوان ها رشد می کنند. اکثر نوشیدنی های نوشابه (از جمله انواع رژیم های غذایی) دارای اسید فسفریک هستند. این نوشیدنی ها را از خوابیدن متوقف می کند و عطر و طعم تلخ را فراهم می کند. با این حال، اسید فسفریک نیز از استخوان های شما کلسیم را از بین می برد و موجب تضعیف آنها می شود و در طول زمان شکننده می شود و به شکستگی می انجامد.

  بررسی عملکرد جسمانی و تغذیه در دانشکده های NSW (SPANS) نشان می دهد که کودکان مدرسه ای که نیازهای روزانه خود را برای لبنیات برآورده نمی کنند. اغلب اگر کودک به طور منظم نوشیدنی های نرم بخورد، آنها گزینه های شیر یا شیر کمتر را مصرف می کنند. این به همراه سطوح بالای اسید فسفریک که مصرف می شود، تصویری ملایم از سلامت استخوان در کودکان ما را رنگ می کند.

  پوسیدگی دندان
  اسید در هر دو نوع نوشیدنی های نرمال و رژیم غذایی، باعث ریزش دندان می شود زیرا مینای دندان محافظ را که دندان های ما را می پوشاند را از بین می برد. یافته شده است که کودکان که سه یا بیشتر فنجان نوشیدنی های غیر الکلی در روز مصرف کرده اند، 46 درصد بیشتر از دندان های دچار پوسیدگی یا از دست رفته شدن دندان ها شده اند. انجمن دندانپزشکی استرالیا توصیه می کند مصرف این نوشیدنی را محدود کنید. هنگام استفاده از نوشیدنی های نوشیدنی باید از نیها همیشه استفاده شود و کودکان باید تشویق شوند که در دهان خود نگذارند که از تماس با دندان ها جلوگیری کنند.

  شیرین کننده های شدید
  تمام نوشیدنی های نوشیدنی رژیم غذایی با شیرین کننده های مصنوعی شدید مثل سوکرالوز، پتاسیم آکسفالم، آسپارتام یا شیرین کننده های طبیعی شدید مانند استویا شیرین می شوند. اگر چه استانداردهای غذایی استرالیا و نیوزیلند (FSANZ) این شواهد را بررسی کرده اند و شیرین کننده های مصنوعی را برای استفاده در غذاها و نوشیدنی ها در استرالیا تلقی می کنند، اما هنوز درمورد ایمنی این شیرینی ها بحث وجود دارد. با این حال، سطح که در آن نگرانی رخ می دهد بسیار بالاتر از آنچه معمولا یک فرد معمول مصرف می کند.


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 14:32
  بازدید : 12

  صفحات وب