کافئین و نوشیدنی های انرژی

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  کافئین و نوشیدنی های انرژی

  نوشیدنی های کافئین و انرژی در حال افزایش است و اغلب در میان کودکان محبوب هستند. اما والدین و کودکان باید مراقب باشند - کافئین می تواند عوارض جانبی، به ویژه در کودکان ایجاد کند.

  كافئین كودكان مجاز است؟
  در حال حاضر استرالیا میزان مصرف کافئین برای کودکان را ثابت نکرده است. استانداردهای غذایی استرالیا نیوزیلند گزارش می دهد که در دوز 95 میلی گرم کافئین، کودکان 5 تا 12 ساله اختلال خواب را تجربه می کنند. در دوزهای 100-400 میلیگرم، افزایش عصبانیت و ناراحتی را تجربه کردند. تا زمانی که یک سطح مصرف سالم برای کافئین مشخص شود، نوشیدنی هایی با کافئین بالا یا کافئین اضافه شده به عنوان یک عنصر برای کودکان توصیه نمی شود. مصرف زیاد نوشیدنی های کافئین می تواند منجر به کاهش مصرف آب در طول روز شود، این در حالی است که مصرف کافئین باعث کاهش اثرات منفی بر سلامت کودکان می شود.

  کافئین کجاست؟
  کمیته مقررات استانداردهای مواد غذایی محصولات مختلف کافئین را مقایسه کرده و موارد زیر را یافتند:

  نوع نوشابه کافئین (mg / 100ml)
  عکسهای انرژی 133-200
  نوشیدنی های انرژی 28-32
  نوشیدنی های نوشیدنی 9-15
  چای سیاه 22.5
  چای سبز 12.1
  کاپوچینو دوتایی 101.9
  صاف سفید 86.9
  نوشیدنی های انرژی و عکس ها چیست؟
  نوشیدنی های انرژی، نوشیدنی هایی هستند که حاوی مواد منحصر به فرد و یا ترکیبی از کافئین، تائورین، گارناها، قندها و سایر مواد گیاهی مانند ژی اسانس هستند. آنها ادعا می کنند برای کسانی که آن را مصرف می کنند، انرژی اضافی، سلامت روان و استقامت را فراهم می کنند. به تازگی یک افزوده جدید به این بازار، عکسهای انرژی بوده است. این نوشیدنی های متمرکز کوچک است که به نحوی مشابه با نوشیدنی ها عمل می کنند.

  کافئین جزء اصلی این نوشیدنی ها است و مقادیر بالاتری از کافئین نسبت به نوشیدنی معمولی دارد. گوارا یک عنصر طبیعی است که حاوی کافئین است. طبق مقررات استانداردهای غذایی، این نوشیدنی های انرژی نباید بیش از 32 میلی گرم / 100 میلی لیتر کافئین (از جمله گوارا) داشته باشند. بعضی از نوشیدنی های انرژی در اندازه های 500 میلی لیتر هستند که کودک را با 140 میلی گرم کافئین تامین می کند. همانطور که در بالا بیان شد، این می تواند بر خواب تاثیر بگذارد و موجب عصبانیت و خستگی شود.

  با توجه به سطح بالایی از کیلوژول (انرژی)، که در مقایسه با دیگر نوشیدنی های غیر الکلی، این محصولات می توانند خطر افزایش وزن را افزایش دهند.

  توصیه های انجمن کودکان سالم چیست؟
  با توجه به استراتژی غذا خوردن مدرسه سالم NSW، نوشیدنی های انرژی ممنوع است و نمی توانند در محل های مدرسه فروخته شوند. بچه های سالم توصیه می کنند آب و شیر چربی (از جمله شیر طعم دهنده) را به عنوان نوشیدنی های انتخابی انتخاب کنید. تمام گزینه های دیگر نوشیدنی باید محدود و مصرف شوند و فقط گاهی اوقات از مقدار کمی استفاده کنند.

  والدین همچنین باید مصرف فرزند خود را از سایر نوشیدنی هایی که حاوی کافئین از جمله قهوه، نوشیدنی های طعم دار کولا و چای هستند را محدود کند زیرا تاثیرات این نوشیدنی ها در کودکان نسبتا ناشناخته است.


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 14:31
  بازدید : 16

  صفحات وب