شیر

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  شیر

  با توجه به ارزش غذایی و نقش آن در رشد و توسعه، شیر یک نوشیدنی مهم برای کودکان است. شیر همراه با پنیر و ماست بخشی از گروه غذای لبنی است که کودکان را با یک منبع مهم کلسیم فراهم می کند که برای استخوان ها و دندان ها ضروری است.

  کدام شیر؟
  انواع زیادی از شیر وجود دارد - چربی کامل، چربی کم، طعم دهنده، بدون چربی و جایگزین مانند سویا، برنج و شیر بادام.

  هنگامی که به شیر گاو می آید، همه آنها دارای پروتئین و محتوای کلسیم مشابه هستند، اما شیر کم چربی دارای کیلوژول (انرژی) کمتر، چربی کمتر و چربی اشباع کمتر است، و آن را انتخاب سالم تر.

  درباره شیر A2 چطور؟ A1 و A2 دو نوع بتا کازئین هستند (پروتئینی که در شیر یافت می شود). شیر A2 حاوی تنها A2 بتا کازئین است، در حالی که شیر گاو معمولی شامل هر دو A1 و A2 بتا کازئین است. طبق استانداردهای غذایی استرالیا نیوزیلند، شواهد علمی محدودی در مورد مزایای شیر A2 وجود دارد و مصرف کنندگان باید به مصرف شیر ادامه دهند، صرف نظر از اینکه آیا حاوی پروتئین A1 یا A2 باشد.

  شیر طعم دهنده: آیا یا نه؟
  اگر چه شیر طعم دار حاوی قند اضافه است، اما همچنان حاوی مواد مغذی مفید مانند شیر ساده است. بهترین انتخاب برای بچه ها، شیر کم چربی است، اما اگر شیر طعم دهنده تر از غذای خوشمزه تر باشد و به کودک کمک کند که لبنیات بیشتری مصرف کند، در این صورت غذاهای کوچک که کمتر از 300 میلی لیتر است چند بار در هفته انتخاب مناسب سالم هستند.

  شیر طعم دهنده حاوی قند بیشتر از شیر ساده است، با این وجود شکر کمتر از بسیاری از آبمیوه ها، نوشیدنی های انرژی، نوشابه های نوشابه یا میوه است. به علاوه، بچه ها حاوی پروتئین و کلسیم هستند، در حالی که دیگر نوشیدنی های شیرین شکر دارای مزایای تغذیه ای اندک هستند و به راحتی بیش از مصرف می شوند، که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

  طبق آخرین نظرسنجی مربوط به تغذیه و فعالیت های جسمی کودکان در استرالیا، کودکان و نوجوانان به اندازه کافی کلسیم دریافت نمی کنند. تقویت مصرف شیر، حتی اگر شیر آن با شیر است، مهم است. شیر طعم دهنده حاوی کلسیم و پروتئین است، در حالی که کودکان احساس راحتی بیشتری می کنند، که موجب کاهش احتمال مصرف سایر میان وعده های غذایی کمتری می شود. مطالعه ای در آمریکا نشان داد که کودکان مبتلا به شیر ساده یا شیر طعم مصرف مواد مغذی ضروری را بدون افزایش شاخص توده بدن (BMI) افزایش می دهند.

   چرا شیر کم چربی؟
  یک تصور غلط رایج وجود دارد که شیر کم چرب تمام "چیزهای خوب" را از دست می دهد. این درست نیست، در واقع، بسیاری از محصولات کاهش چربی دارای پروتئین، کلسیم و ویتامین B بیشتر از همتایان چربی کامل خود هستند. توصیه می شود که کودکان بالای دو ساله شیر کم چربی مصرف کنند. شیر کامل چربی حاوی کیلوژول اضافی (انرژی) و چربی اشباع است که هر دو در رژیم غذایی باید تعدیل شوند.

   در مورد شیر سویا و سایر گزینه ها؟
  جایگزین های لبنی مانند سویا، برنج و شیر بادام برای کسانی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند، دوست ندارند شیر لبنی یا آلرژی لبنی داشته باشند. اگر قصد دارید آنها را امتحان کنید، ابتدا کالاهای تقویت شده کلسیم را خریداری کنید و انواع کم چرب را انتخاب کنید. برای بررسی اینکه آیا این گزینه ها غنی شده اند، به پانل اطلاعات تغذیه مراجعه کنید و کلسیم را جستجو کنید. باید حداقل 100 میلی گرم کلسیم / 100 میلی لیتر باشد.


  نویسنده : admin
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 14:29
  بازدید : 17

  صفحات وب